Paket ArıtmaPaket Arıtma Nedir ?

Paket Arıtma Nedir ?

Paket Arıtma Ünitesi
    Paket arıtma taşınabilir özellikte kompact olarak tasarlanmış arıtma tesisidir. Evsel nitelikli biyolojik atıksular için dizayn edilen bu üniteler SBR olarak tanımlanan ileri proses teknolojisinin PLC otomasyon sistemi ile mekanik sistemin tam otomatik olarak çalışacak şekilde düzenlenmiştir.

    Kompact tasarım kurulum kolaylığı gibi özellikler nedeniyle paket arıtma denilmektedir. Uygun kalınlıkta karbon çeliğinden imal edilen reaktörler uzun yıllar korozyona karşı koruyacak şekilde epoxi ile kaplanarak kullanıma sunulmaktadır.

   Şantiye, yazlık site, toplu konutlar , fabrikalar, alışveriş merkezleri, okullar askeri birlikler ve kamplar, dinlenme tesisleri gibi bir çok farklı alanda evsel atıksuların arıtımı için kullanılan sistemlerdir. Uzun ömürlü ve ekonomik olan bu sistemler kurulum kolaylığı ve otomatik çalışma özelliği ile alternatifi bulunmayan sistemlerdir. 


    Arsimak olarak hizmet ve ürün kalitemize PROSEPTIC® markası altında süreklilik kazandırdık.PROSEPTIC®  Nedir.

    PROSEPTIC®, evsel veya organik esaslı endüstriyel atık suların ülkemizde mevcut yasa ve yönetmeliklere (Çevre Kanunu Su Kirliliği Yönetmeliği ve Su Ürünleri Tüzüğü Standartları) uygun  olarak arıtılmasını sağlayan,standartları Arsimak Arıtma Sistemleri Ltd. Şti. tarafından geliştirilmiş,  Taşınabilir yapıda biyolojik arıtma ünitesidir.

    PROSEPTIC®, ünitesinde kullanılan ileri proses teknolojisi küçük yerleşimlerdeki arıtma tesislerinde  büyük problem yaratan değişken debi ve kirlilik koşullarında mükemmel performans sağlamakta ve  üniteye bugünün olduğu kadar yarının standartlarına da uyabilme gücünü vermektedir .

    PROSEPTIC®, paket üniteler grubu olup sızdırmazlık sağlanmış,  biyolojik arıtma ve çökeltme fazlarının ardışık gerçekleştiği reaktörden oluşmaktadır. Kompact olarak tasarlanmıştır.

    PROSEPTIC®  uygulanacağı yerin durumuna göre gömülü veya yerüstü olarak da   uygulanmaktadır. Gömülü olması halinde boyutlarına uygun olarak açılmış bir çukura paket üniteler yapılarak üzeri toprakla kapatılır. Yer üzerinde sadece servis kapakları görünür.

    PROSEPTIC®  çalışmaya hazır teslim edilir. Montaj elektrik ve giriş-çıkış boru bağlantılarından ibarettir.

 


ARSİMAK ARITMA SİSTEMLERİ MAK. SAN. LTD. ŞTİ.
Merkez & Fabrika : Sultan Orhan Mah. Hasköy San. Sit.14/B Blok No:7 Gebze / KOCAELİ - TÜRKİYE
Tel : 444 4 821 /  + 90 262 644 80 99 (pbx)
Fax : + 90 262 642 21 17
Bilgi için : [email protected]